Facebook Messenger

Facebook Messenger

Sitenize yükleyebileceğiniz ücretsiz bir sohbet eklentisidir.

facebook mesenger chat

Facebook Messenger

Facebook Sohbet Eklentisi, sitenize yükleyebileceğiniz ücretsiz bir sohbet eklentisidir. İnsanlar sitenizi ziyaret ettiğinde ve Messenger simgesine tıkladığında bu onları doğrudan, işletmenizle sohbet edebilecekleri bir Messenger konuşmasına yönlendirir.

Yüklemenin tamamlanması iki kısımdan oluşur. Öncelikle Facebook Sayfanızdan Sohbet Eklentisini kurar, sonra eklentinin kodunu sitenize eklersiniz.

Not: Siteniz WordPress'te oluşturulduysa veya ManyChat ya da Chatfuel'u kullanıyorsanız Facebook Sayfası kurulumunu geçebilir ve doğrudan Sohbet Eklentisinin sitenize eklenmesi kısmına gidebilirsiniz.

Sohbet Eklentisinin Facebook Sayfanızdan kurulması

  1. Sayfanızın Ayarlarına gidin.
  2. Mesajlaşma'ya tıklayın.
  3. Messenger'ı sitene ekle kısmında Başla'ya tıklayın.
  4. Sohbet Eklentini Ayarla kısmında Ayarla'ya tıklayın. Dilinizi seçin, site domainlerinizi ekleyin ve kodu kopyalayıp sitenize yapıştırın.
  5. Tercih ettiğiniz site oluşturma platformuna göre aşağıdaki Sohbet Eklentisinin sitenize eklenmesi ile ilgili adımları izleyin ve kodu Sohbet Eklentisinin görünmesini istediğiniz sayfalara yapıştırın.
  6. Konuşmayı Başlat kısmında, bir karşılama mesajı veya Sıkça Sorulan Sorular (SSS) oluşturarak otomatik yanıtlar ekleyebilirsiniz.
  7. Sohbet Eklentinizin Özelleştirilmesi ile ilgili seçeneklerin altında renk, hizalama ve genişletme ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

Sohbet Eklentisinin sitenize eklenmesi

Sayfanızdan Sohbet Eklentisi kurulumunu tamamladıktan sonra kodu doğrudan, tercih ettiğiniz site oluşturma platformundan sitenize yapıştırabilirsiniz:

Uygulama adı : Facebook Messenger
En son güncelleme : 21.06.2020
Bu uygulama 15 Kullanıcı Tarafından Beğenildi.